V správnej spoločnosti

Náš team

Spoznajte, kto stojí za Projektom ClimArchiNet.
Svojimi aktivitami nadväzuje na slovenskú iniciatívu Manifest2020 a českú iniciatívu Architects for future, ktoré sa venujú vplyvu stavebníctva na životné prostredie a stratégii uhlíkovo neutrálnej výstavby.

Ľubica Šimkovicová

Ľubica Šimkovicová

líderka projektu

Ľuba pôsobí v iEPD je vo funkcii predsedníčky a zároveň je prezidentkou združenia Manifest2020. Je neúnavnou propagátorkou udržateľných riešení v architektúre a energeticky efektívnych budov. Svoje skúsenosti s prácou a riadením projektov posilnené veľkou dávkou kreativity využíva s cieľom nasmerovať architektúru na cestu k uhlíkovej neutralite.

Tomáš Vanický

Tomáš Vanický

líder projektu ČR

Tomáš je od roku 2018 ředitelem Centra pasivního domu v ČR. V roce 2019 vydal společně s předními českými architekty Deklaraci udržitelnosti, která podporuje změnu přístupu všech účastníků stavebního sektoru směrem k udržitelné architektuře. Tomáš vystudoval Fakultu stavební ČVUT, obor stavební fyzika. Kariéru začal ve společnosti Enviros. Od roku 2011 se věnuje obnově budov v památkových zónách s cílem zlepšení jejich energetického standardu. Jeho cílem je inspirovat trh vyšším standardem budov, směřovat tržní prostředí ke kvalitním, komfortním, zdravým, dosažitelným a energeticky úsporným budovám.

Ivana Nemethová

Ivana Nemethová

projektový manažér

Ivana vyštudovala architektúru a urbanizmus, 10 rokov pôsobila v architektonickej praxi. Od roku 2019 sa venuje aj klimatickému aktivizmu a v tíme Inštitútu pre pasívne domy sa snaží podporovať architektúru, ktorá je zodpovedná k životnému prostrediu.

Jana Matesová

Jana Matesová

projektová manažerka

Jana je od roku 2021 součástí týmu Centra pasivního domu a podílí se na přípravě a realizaci aktivit projektu ClimArchiNet v České republice. Vystudovala obor Sociologie a sociální politika na Univerzitě Karlově v Praze. Od roku 2016 - 2020 byla fundraiserkou organizace Kruh.info pro festivaly Den architektury / Film a architektura a cykly mezinárodních architektonických přednášek.